Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Lipowcu wygrała Gminny Turniej Małych Sportowców, który odbył się w Olszynach.

Mali sportowcy w Olszynach
Uczestnicy turnieju i ich opiekunki

Uczestnikami turnieju przeprowadzonego na terenie Zespołu Szkół w Olszynach byli uczniowie klas I-III szkół podstawowych z terenu gminy Szczytno. Każdy rocznik był reprezentowany przez dziewczynkę i chłopca. W turnieju wzięło udział 24 uczniów. - Rywalizacja przebiegała w dwóch etapach – relacjonuje koordynator zmagań Zbigniew Ruszczyk. - W pierwszej części odbyły się konkurencje indywidualne, w ramach których uczniowie biegali po kopercie na czas, rzucali piłką lekarską oraz wykonywali skok z miejsca. W części drugiej uczniowie rywalizowali w konkurencjach zręcznościowych na torach przeszkód oraz rzucali do celu. Zajęte przez zawodników miejsca w poszczególnych konkurencjach zostały przeliczone na punkty i w ten sposób została ustalona klasyfikacja końcowa.

Przedstawia się ona następująco:

1. SP Lipowiec – 202 pkt., 2. SP Rudka – 199 pkt., 3. SP Olszyny – 194 pkt., 4. SP Szymany – 150 pkt.

Skład zwycięskiej drużyny: Klaudia Bednarczyk, Kamil Siok, Maja Soliwoda, Patryk Archacki, Oliwia Soliwoda, Szymon Kaczyński.

Nauczycielki wf. : Jolanta Kaszubowska i Wanda Szynaka.