Liga sołecka

V kolejka, 21 maja

BASKET RUDKA - KOJTEK SZYMANY 2:6 (1:3)

Mecz w Rudce został rozstrzygnięty już w pierwszej połowie. Gospodarze przystąpili do gry ze sporym animuszem i wyraźną chęcią nawiązania równorzędnej walki z liderem tabeli. Kto wie, jak potoczyłyby się losy spotkania, gdyby goście z Szyman dość szybko nie uzyskali wysokiego prowadzenia. Najpierw bramkarza Rudki lekkim strzałem ośmieszył Robert Rafałowicz. Na 2:0 podwyższył po ładnej, solowej akcji Łukasz Szymański. Najładniejszy był jednak trzeci gol dla gości: z dystansu uderzył Mirosław Lisiewicz, a piłka wylądowała w okienku bramki strzeżonej przez Krystiana Pliszkę. Przed przerwą ambitnie grający gospodarze zdołali odpowiedzieć jeszcze trafieniem Damiana Zarzyckiego, który efektowną "główką" pokonał bramkarza przyjezdnych. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie: drużyna Rudki próbowała atakować, czyniła to jednak zbyt małymi siłami, większą wagę przywiązując do zabezpieczenia własnego pola karnego. Mimo to Basket stracił kolejne trzy gole - wszystkie po katastrofalnych błędach defensywy. Wystarczy wspomnieć, że piątą bramkę dla Szyman najniższy na boisku Łukasz Szymański strzelił... głową. Na otarcie łez piłkarzom z Rudki pozostał gol Zdzisława Rybaczyka, strzelony tuż przed końcem meczu. Niestety, widowisko ucierpiało nieco za sprawą chamskiego zachowania niektórych kibiców. Piłkarze zamiast gorącego dopingu, musieli wysłuchiwać obelg ze strony kilku pijanych widzów, którym boisko piłkarskie pomyliło się najwyraźniej z karczmą.

WYNIKI

Nowe Gizewo - LAC-MET AGRONEX Dębówko 1:6 (bramki: Nowe Gizewo: Kaszubowski-1; LAC-MET AGRONEX: Jarosław Szustak -2, Sebastian Bartosiewicz -4)

WETERAN Olszyny - ELITA Szczycionek 4:2 (Weteran: Łukasz Różański-2, Adam Siwicki, Robert Bruderek - po 1; ELITA: Andrzej Wołoszkiewicz, Marek Jurczak - po 1)

TIGER Wały - O.L.D.R. Leśny Dwór 2:5 (TIGER: Leszek Lis, Jarosław Krauze - po 1; O.L.D.R.: Piotr Siurnicki, Michał Jarema, Marek Krajewski, Łukasz Zduńczyk, Marek Jaroszewski - po 1)

BASKET Rudka - KOJTEK Szymany 2:6 (BASKET: Damian Zarzycki, Zdzisław Rybaczyk - po 1; KOJTEK: Łukasz Szymański - 3, Robert Rafałowicz - 2, Mirosław Lisiewicz - 1)

ODNOWA Trelkowo - Płozy 1:4 (ODNOWA: Łukasz Tatyrata; PŁOZY: Jacek Pakuła, Stanisław Sikorski - po 1, Jarosław Prusiński - 2)

WKS Wawrochy - ZRYW Małdaniec 1:1 (WKS: Dariusz Kąkol; ZRYW: Jacek Gut)

Pauza: FC Lipowiec.

TABELA

1.KOJTEK 15 19- 4 2.O.L.D.R. 13 24- 8 3.LAC-MET 12 24- 5 4.WETERAN 9 10- 4 5.N. GIZEWO 7 16-11 6.ELITA 7 14-15 7.PŁOZY 6 10-15 8.ODNOWA 6 6-11 9.TIGER 4 10-12 10.BASKET 3 15-17 11.FC 3 10-19 12.ZRYW 1 4-17

13.WKS		 1   6-30