Zawodnicy Płetwala Szczytno stawali 12 razy na podium podczas III Mistrzostw Dzieci i Młodzików Mława 2018. Szczycieńscy pływacy w klasyfikacji medalowej zajęli 3. miejsce.

Tuzin medali w Mławie
Młodzi pływacy ze Szczytna potwierdzili swoją klasę

W pływackich zmaganiach uczestniczyli zawodnicy z rocznika 2005 i młodsi. W startach indywidualnych medale zdobywali: Magdalena Lis (3 zł.), Ignacy Choroszewski (2 sr., 1 br.), Tobiasz Czerniawski (2 sr.), Martyna Pieńkowska (1 zł., 1 sr.). Szczytnianie wywalczyli również medale w sztafetach: złoty na 4x50 m st. dowolnym (Ignacy Choroszewski, Tobiasz Czerniawski, Magdalena Lis, Maciej Nowicki) oraz srebrny na 4x50 m st. zmiennym (Ignacy Choroszewski, Tobiasz Czerniawski, Dawid Jakubcewicz, Maciej Nowicki).

W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę lub najlepszego zawodnika mistrzostw Magdalena Lis (12 lat) zajęła 1. miejsce, Ignacy Choroszewski (10 lat) był drugi, natomiast Martyna Pieńkowska (9 lat) uplasowała się na 3. pozycji.

W klasyfikacji medalowej Płetwal zajął 3. miejsce, ustępując jedynie klubom z Pułtuska i Rawy Mazowieckiej. W klasyfikacji punktowej górą był Płetwal, ale… z Mławy. Nasz klub został tu sklasyfikowany na 4. pozycji. W mławskich mistrzostw startowali przedstawiciele 30 drużyn pływackich.