W minioną sobotę odbyły się w Toruniu zawody z cyklu Copernicus Judo Cup. Wśród uczestników nie zabrakło reprezentantów szczycieńskiej Gwardii.

Z Torunia z dwoma medalami
Podopieczni Tadeusza Dymerskiego dobrze zaprezentowali się na turnieju w Toruniu

Wśród ponad 600 zawodników reprezentujących ponad 50 klubów z całej Polski znalazła się pięcioosobowa reprezentacja ze Szczytna. Wśród nich najlepiej wypadł Bartosz Kukliński, który w swojej kategorii (dzieci starsze w wadze 42 kg), zdobył tytuł mistrza Torunia. W drodze po złoty medal pokonał wszystkich swoich rywali kończąc walki przed czasem. Dobrze zaprezentowała się również Maja Rykowska (dzieci starsze, waga 50 kg), która w finale uległa dopiero w dogrywce. Wyróżnić należy również Natalię i Wiktora Dodajewskich, którzy wygrali po dwie walki i z turnieju odpadli dopiero tuż przed strefą medalową. - Mocno obsadzony turniej w Toruniu był dobrym sprawdzianem przed zbliżającymi się mistrzostwami wojewdztwa warmińsko-mazurskiego, które odbędą się pod koniec miesiąca w Ełku – mówi trener Tadeusz Dymerski.