W drugim spotkaniu rozegranym w ramach okresu przygotowawczego Błękitni Pasym zmierzyli się z MKS Korsze, który wcześniej poniósł porażkę 1:3 z Granicą Kętrzyn oraz wygrał 3:1 z Vęgorią. Spotkanie było wyrównane, obie drużyny stworzyły sobie kilka dogodnych okazji, ale skuteczniejsi byli Błękitni.

Zwycięstwo po wyrównanej walce
Przygotowania Błękitnych do sezonu idą pełną parą

Do przerwy prowadzili rywale 1:0. Po zmianie stron Błękitni zamienili dalekie wykopy Pawła Brzozowskiego na dwie bramki, które zdobyli zawodnik testowany i Jakub Kulesik. Ten drugi popisał się efektownym strzałem z boku pola karnego, po którym piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Rywale wyrównali po błędzie Brzozowskiego, ale kilka minut przed końcem Kamil Kępka po indywidualnej akcji ustalił wynik meczu na 3:2.

Następny sparing Błękitni rozegrają w sobotę w Mrągowie z DKS Dobre Miasto.

Wyjściowa jedenastka pasymian: Brzozowski - testowany, testowany, Brzeziński, Młotkowski - Król, testowany, Tumanowicz, Dobrzyński, Kępka - Kulesik.

Rezerwowi: Żubrowski, Trzebiński, Ziółek.